Marie-Claude Paume: Ehető vadnövények
2014.05.23. 06:42 | pestro | Szólj hozzá!
A napokban érkezett meg hozzám a Bioenergetic kiadó jóvoltából Marie-Claude Paume: Ehető vadnövények című könyve. A téma szívem csücske és nagyon közel áll hozzám. Talán emiatt is lapozgattam gyermeki lelkesedéssel. A sok érdekes információ, a gyönyörű képek mellett számos receptet is találhatunk ahhoz (számos közülük paleo étrendbe is beilleszthetőt) mire is használhatjuk fel ehető vadnövényeinket. Jó szívvel ajánlom mindenki figyelmébe!
A könyvet itt rendelhetitek meg, sőt linkre kattintva kicsit bele is lapozgathattok ízelítőt kapva miről is szól ez a könyv. Ha pedig szeretnétek csak úgy megkapni a könyvet ide kattintva egy megjegyzéssel jelezzétek 2 szerencsés olvasóm számára kisorsolok 1-1 példányt.
A kiadó ajánlása:
Nap mint nap elhaladunk mellettük, mégsem ismerjük őket. Figyelemre sem méltatjuk vagy éppen megszabadulunk tőlük, pedig a vadnövények többsége ehető. A mályvafélék, a bársonyvirág, a libatop, a csalánfélék… gyógyhatásokban, vitaminokban és értékes nyomelemekben gazdag „gyomok”, melyeket kis mennyiségben vagy fűszerként fogyasztva új ízeket varázsolhatunk asztalunkra.
A régi mondást, miszerint „fűben, fában orvosság”, az Ehető vadnövények című könyvet lapozgatva nyugodt szívvel vehetjük szó szerint. A kötetből megtanuljuk felismerni a növényeket, melyek az árokpartot szegélyezik, erdőt-mezőt tarkítják vagy éppen a konyhakertünket lepik el.
A szerző színes fényképekkel, részletes leírással, táblázatokkal segíti a vadnövények megismerését. Bemutatja ízüket, pozitív élettani hatásukat, elkészítésükhöz ötletes recepteket is ad.
„A vén Lakota bölcs volt. Tudta, hogy az emberi szív megkeményedik, ha eltávolodik a természettől. Tudta, hogy aki megfeledkezik a növények, az élőlények tiszteletéről, felhagy az emberek tiszteletével is. Ezért nevelte a fiatalokat a természet gyengéd befolyása alatt.”
T. C. McLuhan – részlet a Portraits from North American Indian Life című műből
Marie-Claude Paume harminc éve Provence-ban (Franciaország) lakik, ahol Európa vadon élő növényeivel, középkori bölcselettel és az indián gyógymódokkal foglalkozik. Párizsban, a Kreatív Művészetek Főiskoláján fényképészetet tanult. Az ápolónői végzettséggel rendelkező növényszakértő méheket tenyészt. Rendszeresen tart gyógynövénytani, táplálkozástudományi és természetes allergológiai előadásokat.
A bejegyzés trackback címe:
https://receptekoldal.blog.hu/api/trackback/id/tr646308965
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.